Four Kitchen - Hava Filtrasyon Cihazı

  • Eurovent panel yapısı
  • 0,3 mikrona kadar tüm partikülleri tutabilme
  • %99’a varan koku ve yağ tutma verimi
  • Mutfak uygulamaları için özel geliştirilmiş aktif karbon filtre
  • Hava akımı dışında konumlandırılmış motor
  • Tam otomasyon sistemi
  • Cihaza uzaktan erişebilme ve internet üzerinden kontrol edebilme
  • Bina otomasyon sistemine uyumlu alt yapı


Baca problemi yaşayan restoran ve mutfaklar için geliştirilen FOUR KITCHEN hava filtrasyon cihazı özellikle AVM, otel ve yoğun çalışan restoranlarda kullanılmaktadır.

İki farklı modelde üretilen cihaz UV lambalı ve UV lambasız olarak üretilmektedir.

UV lambalı model alev savar siklon metal filtre, ön kademe yağ tutucu filtre (GreaseStop sünger filtre), elektrostatik filtre, UV-C filtre ve aktif karbon filtre olmak üzere sahip olduğu beş kademeli filtreleme yapısıyla kokuyu ve dumanı %99 verim oranına kadar temizlemektedir. Siklon metal filtre, ön kademe yağ tutucu sünger filtre ve elektrostatik filtre yıkanabilir özellikte olup mutfak çalışanları tarafından rahatça yerlerinden sökülüp bakımları yapılabilir. İlk dört aşamada kullanılan dört ayrı filtre sayesinde en sonda bulunan aktif karbon filtrenin ömrü uzamakta ve filtre yenileme maliyetleri büyük oranda düşmektedir.UV lamba içermeyen modelde filtrasyon verimi %90 civarında olup birçok uygulama için yeterli miktarda verim sağlamaktadır.50mm kalınlığında çift cidarlı Eurovent onaylı panel yapısına sahip olan cihaz taş yünü ile izole edilerek gürültü ve ısı transferi en aza indirilmiştir. İç cidar standart olarak AISI304 kalite paslanmaz saçtan üretilmektedir. Talep doğrultusunda galvaniz olarak da alınabilmektedir. İçerisinde EC/DC motorlu plug fan kullanılmaktadır. Bu fan filtre kirliliğine göre kendini otomatik olarak sürmekte ve performans kaybını engellemektedir. Düşük gürültü seviyesi ile her tür mekanda rahatça kullanılabilecek yapıdadır. İstenildiği taktirde plug fan + frekans konvertörü çift ile de üretilebilmektedir.

Doğu İklimlendirm’nin mutfak cihazları ve klima santrali üretim tecrübesinin birleşimi ile meydana çıkan ürün 2.100-20.000 m3/h egzoz debisi aralığında üretilmektedir. Ürün paket halinde alınabildiği gibi ihtiyaca göre özel üretim de yapılmaktadır.

Talep doğrultusunda merkezi havalandırma tesisatına entegre edilebilen cihaz, otomasyon sistemi sayesinde mutfakta bulunan davlumbazlarla birlikte çalışması sağlanarak komple bir mutfak havalandırma çözümü sunmaktadır.


Çizim Talep Et
Ürün Detayı Sor
Şartname Talep Et

Yayınları Filtrele

Ürün Kataloğu / Product Catalog 2022