DML - Lineer Menfez

  • Üfleme ve emiş menfezi
  • Alüminyum profilden imalat
  • Dekoratif ve estetik görünüm
  • Açılı kanat yapısı

DML Lineer Menfez havalandırma ve klima sistemlerinde emiş ve üfleme menfezi olarak kullanılmaktadır. Fan-coil, konvektör, radyatör gibi sistemlerin bulunduğu yerlerde mimariye uyum sağlayacak şık tasarım ve dekoratif görünüme sahip olmasından dolayı cihazların üfleme ve emiş ağızlarında en çok tercih edilen üründür.

Yatay veya dikey uygulamalarda kullanılması uygundur. Yatay uygulamalarda tavana yakın (200-300 mm) monte edilmesi durumunda coanda etkisi oluşturmaktadır.

DML iki ana parçası olan kasa ve sabit kanat grubundan oluşmaktadır. Dış çerçevenin eğik açılı birleşme noktalarına kaynak yapılır sonrasında taşlanır. Böylece birleşme noktaları neredeyse görünmez hale gelir. Üfleme havası standart kullanılan eğimli kanat yapısı sayesinde açılı olarak dağıtılmaktadır.

Kasa ve kanatları özel alüminyum profilden üretilmektedir. Alternatif olarak paslanmaz malzemeden istenmesi durumunda düz kanat yapısına sahip olması şartı ile üretilebilir. 22 mm ve 32 mm ölçülerinde iki adet çerçeve ölçüsüne sahiptir. Montaj şekli müşteri talebine göre vidalı, mandallı, karolaj tavan, klipsli olarak seçilebilir. Standart olarak, ürün “Elektrostatik Toz Boyama’ işlemi ile RAL 9010 renge boyanır, montaj şekli vidalı, çerçeve ölçüsü 32 mm’dir. Müşteri talebi doğrultusunda diğer RAL kodlarında boyanabilmektedir ya da metalik görünüm istendiğinde mat alüminyum eloksal kaplama veya ham halde üretilebilir. Hava ayarının yapılması istendiğinde, zıt kanatlı hava ayar damperi özel damper anahtarı ile sevk edilir. DML, siparişte belirtilmediği sürece standart olarak üretilmektedir.

Çizim Talep Et
Ürün Detayı Sor
Şartname Talep Et

Yayınları Filtrele

Ürün Kataloğu / Product Catalog 2022