DMK - Kare Petek Kasalı Menfez

  • Emiş ve transfer menfezi
  • Alüminyum profilden imalat
  • Düşük basınç kaybı
  • Yüksek kapasite hava emiş olanağı
  • Müdahale kapağı olarak kullanım olanağı

DMK Kare Petek Kasalı Menfez havalandırma ve klima sistemlerinde emiş havasının mahal içerisinden emilmesi, asma tavaniçine/tavan arasına yerleştirilmiş gizli tip fan-coil, split klima, vrv gibi ısıtıcı soğutucu kaynaklara transfer edilmesi ve cihazlara müdahale edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Yatay uygulamalarda kullanılması önerilmektedir.

DMK iki ana parçası olan kasa ve kanat grubundan oluşmaktadır. Dış çerçevenin eğik açılı birleşme noktalarına kaynak yapılır ardından taşlanır. Böylece birleşme noktaları neredeyse görünmez hale gelir. Kanatlar arası mesafe 12x12 mm’dir. Kanat grubunun bulunduğu kapak açılır-kapanır özelliğe sahiptir. Efektif alanı diğer menfezlere göre biraz daha düşük olduğu için düşük basınç kaybı değerine sahiptir.

Kasa özel çekme alüminyum profilden, kanatları alüminyum levhadan üretilmektedir. 22 mm ve 32 mm ölçülerinde iki adet çerçeve ölçüsüne sahiptir. Montaj şekli müşteri talebine göre içten veya dıştan vidalı olarak seçilebilir. Kapak kilit mekanizması mandallı, çıtçıtlı ve anahtarlı olarak yapılabilmektedir. Standart olarak, ürün “Elektrostatik Toz Boyama’ işlemi ile RAL 9010 renge boyanır, montaj şekli içten vidalı, çerçeve ölçüsü 32 mm, kilit mekanizması mandallıdır. Müşteri talebi doğrultusunda diğer RAL kodlarında boyanabilmektedir ya da metalik görünüm istendiğinde mat alüminyum eloksal kaplama veya ham halde üretilebilir. Gizli tip ünitelere mahal havasının transferi için kullanıldıklarında elyaf filtreli olması tercih edilmelidir. DMK, siparişte belirtilmediği sürece standart olarak üretilmektedir.

Çizim Talep Et
Ürün Detayı Sor
Şartname Talep Et

Yayınları Filtrele

DMK - Kare Petek Kasalı Menfez

Ürün Kataloğu / Product Catalog 2022