VGY - Prizmatik Yangın Damperi

VGY - Prizmatik Yangın Damperinin kasa, klape ve ısıl sigorta olmak üzere 3 ana parçadan meydana gelmektedir. Kasa ve klape TS EN 10346 belgesine sahip galvaniz çelik sacdan üretilir. Kasanın imalatı tamamen kaynaksız bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede galvaniz sacın korozyona karşı dayanımı sürdürülmüştür. Sacın birleşim yerleri hava kaçağına karşı yanmaz silikon(kırmızı) ile izole edilmiştir. Klapenin dönmesini sağlayan Burç pirinç, mil galvaniz kaplı çelik malzemeden üretilmektedir. Bu sayede uzun yıllar yağlama gerektirmeden kullanım sağlanmıştır. Kasa içi yangın anında dayanımı artıran TS EN 13501'e göre A sınıfı yanmaz malzemedir. Bu malzemeler TS 901-1 EN 13162’e göre üretilmiş olup 750oC sıcaklığa dayanabilmektedir. Isıl sigorta UL onaylı olup 72 derecede eriyerek yangın damperinin kapanmasını sağlayan yayı serbest bırakır. VGY kapandığında kasa ve kanat arasında ısı köprüsünü engellemeye yarayan 550oC sıcaklığa dayanıklı yanmaz conta(asbestsiz) standart olarak bulunur.

  • VGY - Prizmatik Yangın Damperi yangın esnasında üzerinde yer alan ısıl sigortanın 72oC da erimesi sonucunda klapesini kapayarak yangın bir mahalden diğerine hava kanalı ile taşınmasını engellemektedir.
  • Yangına 90 dakika boyunca dayanabilmektedir.
  • Müşteri tercihleri doğrultusunda takılacak microswitch ile “Bina otomasyon sisteminden” açık-kapalı pozisyonu takip edilebilir.
  • İsteğe bağlı olarak kullanılan yangın damper motoru ile açılıp kapanması yangın senaryosuna göre ya da damper motorunun bir aksesuarı olan termik algılayıcı ile sağlanabilir.

Çizim Talep Et
Ürün Detayı Sor
Şartname Talep Et

Yayınları Filtrele

Ürün Kataloğu / Product Catalog 2022